KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15018361
nr 1501 8361
David Larsson
(1898-1976), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, harvning. Olja på duk, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 41x51 cm
David Larsson, svensk bildkonstnär född 1898 i Myckleby på Orust, död 1976 i Göteborg.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 7 november 2022
kl 20:04:42
3/11 16:38:42
500 kr
6/11 15:14:16
David Larsson
Läs mer om David Larsson